Marketing

Blogi parentingowe, kopalnia wiedzy czy wylęgarnia teorii spiskowych?

Blogi parentingowe, czyli od angielskiego „parents”, to takie, które uczą jak być rodzicem. Mówią o wychowywaniu dzieci i wielu tematach pokrewnych. Modne ostatnio stało się, i całkiem słusznie, świadome rodzicielstwo. Ludzie coraz więcej czasu poświęcają na śledzenie trendów w psychologii dziecięcej, pedagogice, czy metodach wychowawczych z różnych krajów. Odkąd zdano sobie sprawę, jak ważne są pierwsze lata życia dziecka i jaki wielki mają wpływ na jego przyszłość, zaczęto inwestować czas i pieniądze w wychowanie dzieci. Dlatego jak grzyby po deszczu wyrastają blogi matek (i ojców), którzy doradzają innym jak radzić sobie z dziećmi, ale też jak je rozwijać, dbać o ich zdrową dietę, spokojny sen i odporność.

Co da nam czytanie blogów parentingowych?

Nie da się ukryć, że narodziny pierworodnego dziecka to zawsze duża zmiana w życiu człowieka. Każdy chciałby się na nią jak najlepiej przygotować, wszak w grę wchodzi dobro dziecka. Niektórzy mogliby dodać – oraz nasz spokój.

Warto zawczasu dowiedzieć się wielu rzeczy o wychowaniu dziecka, jednak nie wszystko da się wyczytać w książkach. Dobrze jest porozmawiać ze znajomymi czy rodziną, którzy mają małe dzieci. Jeżeli jednak nie mamy takich osób, z pomocą przychodzą nam blogi. To kopalnia porad, historii z życia wziętych czy nietypowych rozwiązań na trudne sytuacje.

Daje nam to inną perspektywę i poczucie bezpieczeństwa. I jeszcze coś – gdy już nie dajemy rady, jesteśmy przemęczeni i niewyspani, możemy przeczytać, że to całkowicie normalne, nie jesteśmy złymi rodzicami. I o tym, że trudne chwile miewa każdy rodzic.

Jakie blogi warto śledzić?

  1. Hafija

Najpopularniejszy chyba blog parentingowy w Polsce, nie sposób go pominąć. Agata, która jest autorką bloga propaguje rodzicielstwo bliskości i karmienie piersią. Jest zdeklarowaną feministką. Znajdziecie tam bardzo dużo porad o laktacji i bardzo profesjonalne podejście do wielu problemów młodych mam.

  1. Domowe Montessori.

Autorzy bloga pomagają nam stworzyć samodzielnie wiele pomocy naukowych i rozwojowych w duchu wychowania Montessori. Pomagają też wdrażać to wychowanie w swoim domu.

  1. Dzieciaki w domu.

Gdy zabraknie Ci pomysłów a niesforne maluchy dokazują z nudów wejdź na tego bloga. Znajdziesz tu bardzo konkretne i równie inspirujące pomysły na zabawy z dziećmi i pomoce DIY. Fajne i kreatywne zabawy dla dzieci i wyzwania dla rodziców.

  1. I want to be fool.

Bardzo piękny blog, nastawiony na pokazywanie macierzyństwa za pomocą fotografii. Rodzina, która podróżuje camperem z małym synkiem tworzy niesamowity obraz życia w drodze i wychowania dziecka w duchu swobody.

Czy blogi parentingowe to dobry obszar dla marketingu?

Oczywiście! Rodzice nie wyobrażają, że mieliby nie kupić jakichś akcesoriów, produktów, dzięki którym ich dziecko będzie zdrowsze czy szczęśliwsze. Tylko jak dokonać najlepszego wyboru, przecież produktów tych jest mnóstwo? Tutaj z pomocą przychodzi nasza ulubione blogerka, która testowała najbardziej naturalny płyn do mycia, który na pewno nie uczula. Kupimy go, bo jest przez nią sprawdzony, a inne z jej porad okazały się bardzo trafione. Mamy zatem do niej pełne zaufanie.

Wiele osób, prowadzących blogi, wchodzi we współpracę z markami produkującymi produkty dla dzieci. Nie bójmy się jednak, zazwyczaj produkty te są faktycznie przez nich testowane i prezentują najwyższą jakość.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *